Licealista w Wydziale Cywilnym Sądu


18 lutego 2014 r. wybraliśmy się do Stalowej Woli i Niska razem z grupą studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na miejscu studenci przedstawili symulację rozprawy sądowej uczniom lokalnych szkół średnich.

Projekt miał za zadanie przybliżyć uczniom Liceów Ogólnokształcących z Stalowej Woli i Niska przebieg rozprawy sądowej, przy pomocy symulacji rozprawy cywilnej dot. rozwodu przedstawione przez studentów prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Symulacja rozprawy sądowej stanowi aktywną metodę nauczania prawa, dzięki której licealiści poznali podstawy prawa cywilnego, procedury sądowej, a także dostępności zawodów prawniczych. W trakcie projektu nie zabrakło miejsca na pytania.

Projekt został zrealizowany dzięki możliwościom edukacji dzieci i młodzieży, jakie daje Program Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, realizowany przez Fundację Rozwoju Wolontariatu w Lublinie.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Podkarpackie Centrum Edukacji Prawnej. Organizatorem wydarzenia jest także Fundacja Generator Inspiracji, koordynująca w województwie podkarpackim Program „PROJEKTOR –wolontariat studencki” działająca na rzecz młodych ludzi, tworząc przestrzeń do ich nieustannego rozwoju.

GALERIA

plakat wyjazdowy


Więcej informacji:

Dawid Szczepankiewicz

dszczepankiewicz@pcep.pl